Toote kirjeldus

Papist vundamendi toru betoonpostide valamiseks terrassi, aiamaja, kuuri või mõne muu kergema ehitise jaoks.

Erinevalt muudest vormideks kasutavatest torudest on papptorud loodussõbralikud ning taastuvast materjalist ehk keskkonnasõbralikum variant ventilatsioonitoru või kanalisatsioonitoruga võrreldes.

Maapinnast enam kui 500mm kõrgemale ulatuv papptoru tuleb toestada diagonaalidega maasse, et vormi märgumisel papist toru ümber ei vajuks.

Postvundamenti kasutatakse väikeste koormuste puhul, nt terrasside, aiamajade ja suvilate ehitamisel

Kuidas vundamenti rajada

Terrassi ehitus algab planeerimisest ja sobiva asukoha valimisest. Eestlaste seas on kõige levinum postvundamendile ehitamine, mille puhul kaevatakse augud külmumispiirist allapoole, tavaliselt 800 – 1000 mm sügavusele. Põhja tehakse killupadi ja seejärel valatakse betoon papist toru sisse. Postide vahed ei tohiks olla üle 2 meetri. Postide valamiseks kasutatakse kas papist valmis vorme või tavalist ventilatsioonitoru. Vorm valatakse täis ja sinna otsa pannakse prussi kandur. Kuna järjest rohkem pööratakse tähelepanu jätkusuutlikule tarbimisele, siis aina enam soovitatakse kasutada, biolagunevaid ja taastuvmaterjalist toodetud papist torusid.

Terrassiprusside alumised küljed toetuvad papist toru sisse valatud postikingadele . Üldjuhul kasutatakse vundamendipostidesse valatud postikingi. Alternatiivselt võib kasutada tugevaid tariraudu. Kruusapinnase korral tuleb betoonpostidele kaevata umbes 500 -600 mm sügavused augud kuni tugeva aluskihini jõudmiseni. Kõige mugavam on kasutada pinnasepuuri. Puure on erinevaid ning nendega on võimalik puurida erineva läbimõõdu ja sügavusega aukusid. Puure on nii käsitsi kasutatavaid, kui ka väiketraktoritele kinnituvaid. Kuna paari augu tegemiseks ei ole mõistlik endale puuri osta, on võimalik seda rentida

Kogu kasvupinnas tuleb eemaldada. Seejärel valada betoonist aluspostid kasutades papist toru, rihtides ja kinnitades tarirauad enne lõplikku kinnivalamist. Kui kasvupinnase kiht on paks või pinnas on savine ja külmakergetele kalduv, siis tuleb betoonpostid tugeva aluse saamiseks rajada sügavamale. Esmalt kaevata sügav auk ja valada betoonist väike põhjaplaat. Selle keskele suruda tükk armatuuri.

Kui see valu on kõvastunud, asetada auku vähemalt 150 mm läbimõõduga ümmargune toru ja täita ümbertringi uuesti pinnasega. Seejärel täita papptoru betooniga ja valada tariraud kinni.

Juhul kui betoonpost ulatub maapinnast ülespoole üle 500mm tuleks lisada postile juurde lisatoestus, et vormi märgumisel ei hakkaks post viltu vajuma.

Papist Toru pappseina läbimõõt on 150mm torul 3mm teistel 5mm

Toodet hoida niiskuse ning vee eest.

Papist toru postvundamendi valamiseks

Tootekood: 11150300

2,99 32,99  sis. KM

Kaal -
Mõõtmed 15 × 15 × 300 cm
Läbimõõt

150mm, 200mm, 300mm

Pikkus

0,5m, 1m, 1,5m, 2m, 2,5m, 3m, 3,3m

Seina paksus

3mm

Kiire saatmine

Tarne 1-3 tööpäeva jooksul

Lai valik tooteid

Üle 1500 toote -Vundamendist terrassiõlini

Klienditeenindus

Vastame igale teie küsimusele

Turvalised maksed

Turvalised maksed Montonio vahendusel